Bize Ulaşın : +90 (312) 395 97 67

Barok Akrilik Rölyef Grenli Boya (Texture)

Barok Akrilik Rölyef Grenli Boya (Texture)

Özellikleri

Su bazlı olup; özel formülü ve akrilik bağlayıcıların güçlü özelliklerinden dolayı neme, suya yüksek dayanım gösteren dış cephe kaplamasıdır. Uygulandığı yüzeyde elastik, dayanıklı, örtücü, kalın film oluşturur. Yüzey hatalarını çok çabuk ve kolay kapatır. İçerisindeki özel pigmentler sayesinde renkleri solmaz ve sararmaz. Küf, mantar ve yosuna karşı koruma sağlar.

barok-akrilik-rolyef-grenli-boya-texture01_01_2015_23_51_52.jpg

Uygulama

Yüzey sağlam, temiz, kuru ve kendini taşıyabilecek durumda olmalıdır. Yeni sıvalı yüzeylerde 2 – 4 hafta kuruması için zaman verilmelidir. Yüzey üzerinde çok büyük çatlaklar ve brüt beton bozuklukları yoksa boya uygulamaya geçilir. Eğer yüzeyde herhangi bir bozukluk varsa, Barok akrilik macun ile gerekli onarımlar yapılır. Ayrıca emiciliği yüksek yüzeylere, son kat uygulamadan önce Barok dış cephe astarı uygulanması tavsiye edilir. Barok Rolyef homojen olarak tek kat olarak uygulandıktan sonra, desenli rulo ile yukarıdan aşağıya doğru bir kez rulo ile düzeltme yapılır. Çok fazla tarama yapılırsa desen bozulabilir. Standart desen tutturmak için malzemenin ani su kaybını önlemek için gerekli şartlar sağlanmalıdır. Uygulama sırasında yüzey ve hava ısısı en az +5 oC en çok +30 oC olmalıdır. Bol esintili ve direkt güneş ışığı altında uygulanmadan kaçınılmalıdır.

İnceltme

Temiz, içerisinde başka çözücü ya da yabancı madde bulunmayan su ile yüzey şartlarına bağlı olarak %5 oranında inceltilerek tek kat uygulama yapılması önerilir.

Boyanabilen Alan

1 kg Barok Rolyef Dış Cephe boya ile yüzeyin emiciliğine bağlı olarak 0.7-1.0m2 alan boyanabilir.

Kuruma Süresi

Tam kuruma süresi max. 24 saattir, tek kat uygulanır.

Depolama

Serin yerde dondan ve doğrudan güneş ışığından korunarak ağzı kapalı olarak 1 yıl saklanabilir.

Ambalaj

20 kg , 25 kg Plastik Kova