Bize Ulaşın : +90 (312) 395 97 67

Barok Akrilik Dış Cephe

Barok Akrilik Dış Cephe

Özellikleri

Su bazlı özel formülü sayesinde, akrilik bağlayıcıların etkisiyle suya ve neme yüksek dayanım gösterir. Uygulandığı yüzeye iyi yapışır, iyi bir kapama özelliğine sahiptir. Yapısında kullanılan özel renk pigmentleri sayesinde renk değişimine uğramaz. Ekonomiktir. Nefes alma kabiliyeti yüksek olup; ısı yalıtım sistemlerinin üzerine rahatlıkla uygulanabilir. Yayılma özelliği yüksektir, bu yüzden kolay sürülür. Zaman ve işçilikten tasarruf sağlar. Hava şartlarına ve sürtünmeye karşı dayanımı yüksektir.

barok-akrilik-dis-cephe01_01_2015_23_50_58.jpg

Uygulama

Barok Akrilik Dış Cephe uygulanacak yüzeyler sağlam, kuru, temiz ve boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Yeni boyanacak yüzeylerin mutlaka, eski boyalı yüzeylerinde gerekli zemin hazırlığı yapıldıktan sonra BAROK DIŞ CEPHE ASTARI ile astarlanmış olması aderansı arttıracak ve boya sarfiyatında önemli bir Şekilde ekonomi sağlayacaktır. Geniş yüzeylerde dalgalanmayı engellemek için, malzeme daima aynı miktar su ile inceltilmeli, iyice karıştırılmalı ve ara vermeden uygulanmalıdır. Uygulama sırasında yüzey ve hava ısısı en az +5 oC en fazla 30oC de olmalıdır.

İnceltme

Temiz, içerisinde başka çözücü ya da yabancı madde bulunmayan su ile yüzey şartlarına bağlı olarak %10 – %20 oranında inceltilerek iki kat uygulama yapılması önerilir.

Boyanabilen Alan

1 Lt Barok Akrilik Dış Cephe Boyası ile yüzeyin emiciliğine bağlı olarak 6-8 m2 alan boyanabilir.

Kuruma Süresi

Tam kuruma süresi max. 24 saattir, Katlar arası bekleme süresi min. 2 saattir.

Depolama

Serin yerde dondan ve doğrudan güneş ışığından korunarak ağzı kapalı olarak 1 yıl saklanabilir.

Ambalaj

10 kg , 20 kg Plastik Kova